Zasady recenzowania » Proicedura antyplagiatowa
Na łamach czasopisma publikowane są teksty oryginalne, o potwierdzonym autorstwie, co do których nie ma wątpliwości etycznych, charakteryzujące się rzetelnością naukową. Wyklucza się teksty naruszające zasady etyki publikacji, w przypadku których istnieje zasadne podejrzenie o plagiat, fałszowanie badań, manipulacje danymi. Redakcja dokłada wszelkich starań, aby ukazujące się w czasopiśmie artykuły były wolne od nadużyć etycznych, w tym przypadków „ghostwriting" oraz „guest autorship". W procesie wydawniczym obowiązują standardy etyczne zawarte w dokumencie COPE (Committee on Publication Ethics) - link: https://publicationethics.org/files/Full%20set%20of%20Polish%20flowcharts.pdf.
Procedura w przypadku wykrycia nadużyć w zakresie etyki publikacji
W przypadku uzasadnionego podejrzenia o naruszenie standardów etycznych redakcja czasopisma stosuje procedurę rekomendowaną przez Committee on Publication Ethics (COPE) - link: https://publicationethics.org/files/Full%20set%20of%20Polish%20flowcharts.pdf.
Redakcja zastrzega sobie prawo do odmówienia współpracy z autorami oraz recenzentami łamiącymi zasady etyki publikacji. W przypadku podejrzenia o plagiat podejmuje działania zmierzające do zweryfikowania tych podejrzeń - w uzasadnionych przypadkach tekst podlega analizie systemem antyplagiatowym, a autor proszony jest o ustosunkowanie się do wyniku badania antyplagiatowego. W sytuacji potwierdzonego plagiatu redakcja czasopisma zapowiada powiadomienie o nim właściwych instytucji.